Březen 2010

Zaregistrována CHOVATELSKÁ STANICE STORYTELLING

17. března 2010 v 10:28 | kajan |  Chov


S radostí oznamujeme, že 2.3. 2010 byla založena Mezinárodně chráněná chovatelská stanice
"Storytelling".
Registrační číslo je 64/10.
Majitelem je PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D.

K mé radosti byl přijat a zaregistrován název stanice, který jsem měla vymyšlený dlouho (tedy první v pořadí šesti návrhů).
Storytelling (čili vypravování) je pro mne velmi kouzelné slovo - příběhy mi vyprávěl tatínek, babička, prateta, příběhy vyprávím svým dětem. Ale také vyprávím příběhy svým psům a oni zase (i když jiným jazykem) vyprávějí mně. Někteří věří, že příroda vypráví. Nedostatek možností vyprávět příběhy může vést i duševním problémům, viz "narativní paradigma" více zde.

Záměrem stanice není nijaké velké množení psů, ale byla by škoda neuplatnit tak skvělou fenu, jakou je Aywy, alespoň jednou, v chovu.

Pro štěňata budou hledání lidé, kteří touží po intenzivním vztahu se psem (včetně právě vyprávění a naslouchání) a také (v případě borderkolie by to bez toho nešlo) i nějaké společné aktivitě.

Při odchovu štěňat bude zaručeno vlídné a laskavé (a pouze lakavé) zacházení se štěňaty, zdravá výživa, přiměřená míra podnětů a her a odpočinku a prostoru pro "soukromý" život.

I když začínáme s chovem čistokrevných psů, máme zkušenosti s odchovem několika vrhů "oříšků", kterým jsme našli dobré nové smečky (často) v našem okolí.

Krytí

11. března 2010 v 13:08 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr


Pří návštěvě v ZOO se do Aywy zakoukal jeden mladý vlk. Vznikla celá řada rozkošných fotografií, na kterých vlk Aywy svádí, ona na něj nejprve hrozí, ale pak se odvrací (zde stejně jako on) a nakonec na jeho svádění reaguje pozitivně - hrou s tlapkami.
Takže jsem si dovolila žertík "inzerát na krycího psa", abych měla možnost fotografii uveřejnit. na této fotografii vidíte smířlivý postoj vlka i Aywy, vlk nabízel svou šíji dříve, ale Aywy teprve teĎ přestala cunit pysky a ukázala krk vllkovi. Již se necítí ohrožená, ještě o něj neprojevila velký zájem.