Zasněžený Brandýs 13. 2. 2010

13. února 2010 v 15:15 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
Dnes jsme jeli na cvičení do Brandýsa. Nesešlo se nás mnoho - sníh, nemoci, chřipky. O to lépe jsem si zacvičili.

Aywy se tak zaradovala, hned jak viděla překážky, že jsem nelitovala, že jsme nezůstali doma.

Pro nás to byl trénink na lavinovou zkoušku.


Je to krásné - když my jdeme na lavinovou zkoušku, leží sníh všude, v Milovicích, v Brandýse, za naším domem v Praze, takže o možnosti k tréninku není nouze.

Udělala jsem s ní poslušnost a některé překážky. A pak velký speciál - přes celý plac brandýského cvičáku: tři předměty opravdu (až dost ošklivě) v krajích a figurant zahrbaný v haldě sněhu vzadu.

Aywy jsem se rozhodla příliš nedirigovat (věděla jsem o všech předmětech i figurantovi) a nechat ji, aby si tempo, směr a to, jak daleko se ode mne vzdálí, určila sama.

Nejdéle ji trvalo nalezení prvního předmětu. Několikrát ho nasála, ale zase se ke mně vrátila a "co jako?". Pak ho našla a jako by přepla "aha, ono se na place dneska bude hledat?!" a začala pracovat rychle a více soustředěně. Našla figuranata a označila ho. Odložení, vyprostění. Pak jsem ji vyslala na další předměty. Našla je poměrně rychle a již bez otálení.

Celková práce na celé té ploše jí trvala krásných 7 minut.

Vlasta jí předpověděl, že za rok se zklidní, bude pracovat méně zbrkle a kvalitněji. Tak uvidíme.
Jinak máme doporučený hlavně klid a nezranit se. Ovšem - odjíždíme na výcvik do Jizerek s Karolínou Eschlagerovou. Útěchou může být jen to, že se budeme věnovat jiným činnostem, než záchranařině.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama