Nácvik hledání přes nezašlapanou plochu

18. ledna 2010 v 18:20 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
18.1. 2010

Dnes jsem absolvovala pěkné obhajoby a nehezkou státní bakalářskou zkoušku, kde jsem se dozvěděla spoustu ..., například, že buněčnou stěnu mají živočišné buňky a rostliné ne, že prokaryotické buňky mají jádro s jadérkem a mitochondrie a nedozvěděla jsem se, co bylo potřeba - tedy ani jeden název Národního parku a spoustu dalších ... bylo to smutné a dopadlo to tak, jak asi muselo... Chtělo to se vyběhat, protože empatie jsou asi vlastní všem (možná nejenom) ženským.

Naplánovala pro Aywy hledání předmětů přes celé nezašlapané pole. Vyrazily jsme s Esterkou na běžky. Několikrát jsme s Aywy procvičili chůzi za lyžemi ve stopě. už jí to docela hezky jde, ale samozřejmě nejraději běhá a štěká kolem lyžařů.

Když si Aywy hrála s Esterkou, schovala jsem dva předměty do sněhu, pak jsme oběhly celé pole do oválu a naproti předmětům, napříč přes bílou nedotčenou plochu jsem Aywy vyslala.

Vůbec se jí nechtělo, dívala se na mne nechápavě, jako, že co je to za hloupost, když tam nejsou žádné stopy. Pak ale poslechla, proskákala se ccca 30 metrů sněhem a zpět. Takhle asi třikrát, než našla první předmět. To ji mile překvapilo. Několikrát jsem ji zase vysílala - občas sněhem prorazila a párkrát se jí taky nechtělo... již docela vyčerpaná našla druhý předmět.

Možná by nebylo špatné, kdyby se učila hledat nejen mezi mnou a bodem v dálce, ale také aby z toho bodu v dálce uměla jít do strany rovnoběžně se mnou.

Jako začátek to ale bylo to pěkné - snad pochopila, že má smysl jít i přes nezašlapaná místa.

Unavily jsme se a zapotily při běhu domů. (A taky trochu odreagovaly z toho šíleného odpoledne v práci...).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama