Simulované cvičení s hasiči

25. října 2009 v 18:15 | kajan |  Tréninkový deníček - výběr
25.10. 2009 proběhlo společné cvičení SDH Luštěnice a Středočeské záchranné brigády kynologů, tedy naše první simulované cvičení s hasiči Středočeského kraje.Nastoupily tři týmy - Marie Křížová s Maggi, Ruda Procházka s Bastilou a já s Aywy.


Nakonec jsme se dostali všichni k činu - prohledávali jsme čtyři budovi s okolím a s neznámým počtem ztracených a (simulovaně) zraněných osob.

Terény byly hodně náročné - plný skla a hnusů (například v mé budově byly zbytky chcíplé ovce zabalené do několika igelitových pytlů :-) a do toho milí hasiči všelijak aktivovali s hasičskými vozy, nosístky, ohněm, dýmovnicemi a hadicemi s vodou...

V našem terénu byla budova (s tou ovcí), plná střepů a, jak jsme později zjistili, se dvěma figuranty vevnitř a s jedním venku. Aywy v tom rambajzu pracovala skvěle. Dokázala se zklidnit ve střepech a svým svižným tempem pečlivě prohledávala.

U první figurantky se ale pořezala. Fugurantka (asi nějaká přítelkyně od hasiče), která byla jen za dveřmi přiraženými ke zdi, zareagovala na Aywynino vyštěkání a dobývání se k ní (chtěla odměnu) šíleně zbrklým pohybem, který Aywy vylekal tolik, že uskočila a řízla se. Zkontrolovala jsem jen, že krev netryská, ale jen kape a hledali jsme dál. Aywy skvěle dohledala další dvě osoby - dvě z nich byly v zavřených krytech. Aywy označovala úkryty podzemní zavřené opět štěkotem (sláva! - podařilo se nám napravit chyby z července).

Pak jsem prohledala tlapky a myslela si, že to nic není. nakonec jsem ale našla zranění na spodní čelisti, které vypadalo ošklivě. Vymyla jsem to vodou, ošetřila betadinem a Rudovým zmrazovačem (díky Rudo!), který skoro zastavil krvácení. Po dvou hodinách nám náš veterinář vše schválil a nijak jinak neléčil Naštěstí to tedy nebylo na šití.

Závěrečný nástup s hasiči byl pro mne překvapením - jejich šef viděl práci se psy poprvé v životě!
Ale to se teď změní, domluvili jsme se s ním na spolupráci - zatím v simulovaných cvičeních, po atestech snad i v reálných...(kdo ví).


Vedoucí brigády V. Samek nakonec akci vyhodnotil - jako velmi úspěšnou. Našli jsme všechny (sic!) figuranty (myslím, že jich bylo 14). Naší dvojici chválil za práci a jediné, co nám vytkl bylo to zranění. A má pravdu, že se pes musí naučit pohybovat v rizikovém prostředí opatrně. Aywy je důkazem toho, že to jde - nepořezala se při hledání, ale při tom odskoku, který byl zbytečný (ale ona je holt můj cholerik).

No zase o kus dál v naší snaze mít možnost pomáhat člověku. Nučili jsme se zase něco a hlavně jsem si uvědomila, že to jde zvládnout. Raduji se z toho, že jsme ve svižném tempu a bez stresů a bez pochybností našli všechny osoby v našem prostoru.

Poděkování organizátorům a milým kolegům.


Aywy ale hledala tak rychle, ře se fotografovi podařilo udělat jen několik. Příště mu lépe zapózujeme.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama