ZTV 1 (Mgr. L. Dlouhá)

26. září 2009 v 18:58 | kajan |  Zkoušky aj. výsledky Aywy
26.9.2009 složila Aywy zkoušku terénního vyhledávání 1 stupně (velmi dobře).

Začínalo se překážkami ve Vysoké Libni - kde obvykle necvičíme (návštěva papeže nám znemožnila být na cvičáku v Brandýse).

Překážky z přílišného nadšení a ranní euforie udělala s mnoha chybami, celkově: dobře.

Hyperaktivita a nadšení jí vlastní se ale vyplatila ve speciálech v Milovicích - bylo kolem poledne, děsné vedro a na půlku prvního speciálu na nás vyšlo i bezvětří. Do terénu jsem nesměla, mohla jsem ho jen ze tří stran obcházet. Přesto Aywy vytrvale hledala a našla oba figuranty cca za 15 minut. Paní rozhodčí to hodnotila jako výbornou práci a chválila i mne jako psovoda (což mne dost potěšilo - obvykle chválí všichni hlavně Aywynu). Výsledek je 128 bodů ze 130 možných.

Druhý speciál byl hodně těžký. Pauza byla minimální, únava se projevovala. Terén jsem mohla procházet jen středem a po levé straně bylo neprostupné borové houští - když do něj Aywy s mírnou nechutí lezla, musela si rameny udělat prostor. Terén na levé straně byl jednodušší, tak jsem si ho nechala na cestu zpět. Protlačila jsem ji čtyřikrát cca 40 metrů borovou změtí. Napočtvrté, skoro až na konci terénu našla figuranta. Sice u něj napůl štěkala a napůl funěla - ale to funění bylo tak hlasité, že jsem se v pohodě mohla v houštině zorientovat. Co se dá dělat, v takovém horku???

Prostě nadchla mne i paní rozhodčí i jindy přísného vedoucího terénů Karla a výsledkem jsou nejlepší speciály (128 a 64 bodů - tj. výborně) a celkové VD.

Tak máme hezký konec sezóny a hurá do dalších aktivit - hlavně se teď zase zaměříme na zvyšování kondice psovoda (caniscross, dogtreking atd.) a odpočinkové agility nebo tak.

Ono se to při terénních pracích bude hodit.

Ostatní všichni také zkoušky udělali. Super den.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama