Červenec 2009

Zooasistence (canisterapie, felino a jiné terapie)

20. července 2009 v 21:31 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Zkušený kynolog, biolog a pedagog K. Jančaříková, Ph.D. nabízí přednášku o zooasistencích (canisterapii, felinoterapii a zooasistencích s bezobratlými) s ukázkami.

K dispozici pro ukázku jsou tři psi s různými schopnostmi a dispozicemi, dvě velmi kontaktní kočky, oblovky, raci, morče, pakobylky, strašilky, želvy.

Kurz je zaměřen na potenciál zooaistencí ve vzdělávacím procesu - tedy využití kontaktu s živými tvory ve školách (zlepšení psychosociálního klimatu třídy, schopnosti zapamatovat si, atd.).

Tyto kurzy budou brzy akreditovány v rámci kurzů Celoživotnéího vzdělávání UK-PedF.
Jsou určeny především pedagogickým pracovníkům.
Již teď se můžete objednat a zamluvit si místo na e-mailu jancarikova@post.cz.

Kynologická poradna

20. července 2009 v 21:22 | kajan |  KYNOLOGICKÉ TEXTY A ESEJE
Zkušení kynologové (od Aywy Z ohromujícího světa a Korala Rubínové srdce a jejich přátelé) nabízejí poradnu pro majitele psů, kteří nejsou spokojeni se svým vzájemným vztahem.

Individuální kurzy pro dvojici člověk-štěně

20. července 2009 v 21:19 | kajan
Zkušení kynologové (od Aywy Z ohromujícího světa a Korala Rubínové srdce) nabízí individuální kurzy pro novopečené majitele štěňat (dospělé i děti) v Čimickém háji. Ideální věk štěněte pro první lekci je 8 až 12 týdnů. Na pohlaví a plemeni nezáleží.

Obsahem kurzu je seznámení s pozitivní metodou výcviku (tj. založenou na odměně a radosti ze cvičení, ne na donucování a trestu) základních prvků bezproblémového soužití člověka se psem (stoprocentní přivolání, odložení, kvalitní vzájemný vztah plný důvěry) a socializace.

Úvodní kurz je hodinový - skládá se z poučení psovoda proloženého nácvikem se štěnětem a ukázkou (na psu či psech lektorů). Odměna pro lektora za tento kurz je dobrovolná - nejlépe pamlsky či jiné potřeby pro psy podle uvážení majitele.

Na úvodní kurz si kromě štěněte vezměte spoustu velmi dobrých pamlsků (maso, sýr jsou lepší, než ne piškoty), hračku, případně klikr. Štěně bude potřeba zajistit, když bude předcvičovat vycvičený pes (vodítko nebo schrána).

Po dohodě je možné si domluvit kurzy pokračovací.

Kurzy budou organizovány jen v Čimickém háji nebo v jeho blíkém okolí (psí louka Bohnice) na Praze 8.

Zájemci si mohou domluvit termín na e-mailu: killike@volny.cz

ZZP 1 (E.Labíková)

11. července 2009 v 18:56 | kajan |  Zkoušky aj. výsledky Aywy
Zkoušku záchranných prací (sutiny) jsme složily 11.7. 2009 v Milovicích (speciál) a v Brandýse (poslušnost).

Posuzovala paní rozhodčí Edita Labíková.

Výsledná známka : dobře (253 bodů) - z toho 57 v prvním speciálu (jedna osoba), 113 ve druhém (dvě osoby) a 85 bodů za poslušnost.

Mám radost z toho, že jsem ukončila první speciál asi po 10 minutách s tím, že mám terén prohledaný, a, i když se mne paní rozhodčí pokusila zvyklat a znejistit - že mám ještě čas a můžu ho využít, nešla jsem. (Ale udělalo se mi při tom trochu zle, což polevilo, až když o dost později vylezli ze sutin dva neschovaní figuranti.)

Taky bylo fakt dobré, že ve druhém speciálu hledala Aywy poctivě skoro celých 20 minut - oba figuranti byli schovaní až v poslední čtvrtině, takže jsme dlouho a dlouho hledaly bez nálezu. A ona šla a hledala a čenichala a neblbla. No a samozřejmě (jinak bychom to neudělaly), nakonec označila správná místa.

Když jsem na téhle zkoušce figurovala, připadala mi ta zkouška jako (skoro :-) nic.
Ale dnes jsem se vrátila domů úplně vyšťavená.

No - ale hlavně šťastná.

(Ale zároveň s vědomím, kolik práce je ještě před námi.)