RH-E (plochy) - 28.10. 2008 (V. Babička)

6. ledna 2009 v 21:52 | kajan |  Zkoušky aj. výsledky Aywy
Vysočina, Pelhřimov (Obalovna) mezinárodní zkoušky IRO : Zkouška způsobilosti záchranného psa RH-E (plochy). Rozhodčí Vilém Babička.

Jako všechno v posledních měsících i tyto zkoušky provázel mírný chaos. Původně jsme měli být na prázdninách na naší malé chatičce na Vysočině, jen 15 km od Obalovny. No tak hurá, nahlásila jsem se tam na zkoušky (musí to ovšem dělat vedoucí naší brigády Vlasta Samek) jakože si odskočím J. Den před odjezdem se nám rozsypalo auto. A vzhledem k naší inkontinentní a dementní kníračce Brixince se nedalo jet autobusem.

Odhlásit jsem se nemohla (tedy mohla, ale propadlo by mi 500,- zápisné), tak jsem jela s Aywy autobusem. Ráno 28. nebyl žádný spoj, takže odpoledne den předem.

(V tu samou dobu Tonda vezl vysázenou disertaci do tisku a vazby. V metru si uvědomil, že jsem mu nedala anglický abstrakt, tak jel zase domů (zuřil - pochopitelně, ale ne moc) a abstrakt tam ještě natáhl. Vše jsme řešili mobilem. Děti naštěstí pohlídala Věra).

Změna času způsobila, že jsme byly v Pelhřimově již za tmy. Podle ne moc detailní mapky z internetu jsme se vydaly za město. Věřila jsem si, že jdu dobře, ale ne na 100%. Tak jsme s Aywy udělaly dohodu, že když to najdu já, najde zítra figuranta ona.

Nakonec jsme v hluboké tmě našly budovu Obalovny. Přijetí místních záchranářů bylo ohromné. Nejen, že nás nechali levně přespat, nejen, že Aywy mohla spát se mnou v pokoji, ale taky mi nabídli polívčičku a přibrali mne mezi sebe.

Druhý den jsme udělaly jeden nástřel na pravděpodobnou figurantku a jedno "nesení psa" s pravděpodobným figurantem.

Skupina odjela na sutiny (kde všichni splnili). Po dvou hodinách jsme přišly na řady plochy a stopa. Aywy šla jako první a nadšeně šíleným tempem našla figurantku. Trochu jsem to pokazila, protože jsem jí nechala koukat kudy figurantka odchází (při těchto zkouškách má psovod možnost výběru). Bála jsem se, aby ji našla, tak jsem to zvolila takhle. Ale asi jsem to měla udělat jinak, Aywy není blbá a samozřejmě, že letěla hned za figurantkou, chvíli ji dohledávala a asi za minutu vyštěkala. Než jsem stačila zavolat, byla tak blízko, že neposlechla (naštěstí). Figurantka ji moc chválila (to se dobře poslouchá, tak to tady napíšu): že je fakt dobrá, že to bylo krásné vyhledání, že je prima, že se nenechala odvolat, zvlášť u závislačky borderky a že je psychicky silná, když s takovou razancí označí cizího člověka.

Ostatní z RH-Eček taky figuranta našli, až na Jirku, který tím pádem už věděl, že u zkoušek neuspěl. Tak příště. Stopa, která byla jediná, byla opravdu skvělá. Jak jsem si blahopřála k rozhodnutí nejít stopu. Bylo by to příliš nepříjemné srovnání.

Po obědě jsme svižně nastoupili na poslušnost. Věděla jsem, že když bude Aywy chodit jako obvykle, tak zkoušku uděláme. Figurant na nesení se nám sice vyměnil, ale naštěstí to tolik nevadilo. Odložení 10 bodů. Ostatní cviky vždy nějaký ten bod ztráta (bohužel nám nedali zápis). Ale udělaly jsme!

Nebrala jsem foťák, ale nějaké fotky jsou na http://www.zbkvysocina.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama